HOTL Latest Entries   11/12/2009 -- CLOSED !

 

Race# Bow# Event HC
Coeff.
Name/Org Age Hndcp [sec] Regist. Name Paid Waiver Log #
1   MO8+   The Little Knights-Kitch     Nick D'Antoni Y N 68
1   MO8+   Cal Lightweights 'A'- Suchy     Greg Swain N N 71
1   MO8+   Cal Lightweights 'B'- Suchy     Greg Swain N N 72
1   MO8+   Sonoma State 'A' - Borg     Kim Dale Y N 81
1   MO8+   Marin     Patrick Schulkers N N 109
1   MO8+   Santa Clara 'A' - Carrigan     Wieslaw Kudja N N 194
1   MO8+   Santa Clara 'B' - Nascimiento     Wieslaw Kudja N N 195
2   MLt8+   Pacific RC - Demo     Bob Maclean Y Y 216
3   MFrosh8+   Cal Maritime - Partridge     Mike Tressel N N 47
4   MM8+ 0.02 River City 'A' - Sundquist 42 23 Tricia Blocher Y N 53
4   MM8+ 0.02 BIAC - Tyler 45 32 Greg Heibel Y N 101
4   MM8+ 0.02 River City 'B' - Patterson 50 53 Tricia Blocher Y N 54
4   MM8+ 0.02 Los Gatos - Rioux 55 78 Patrick Lynch Y N 145
4   MM8+ 0.02 Marin 'B'  - Kelly 56 84 Patrick Schulkers N N 111
4   MM8+ 0.02 Marin 'A' - Killeen 58 96 Patrick Schulkers N N 110
5   MJr8+   Serra High School-A     Sam Baum Y N 28
5   MJr8+   Serra High School-B     Sam Baum Y N 29
5   MJr8+   Serra High School-C     Sam Baum Y N 30
5   MJr8+   River City - Green     Tricia Blocher Y N 52
5   MJr8+   Pacific RC - Stier     Bob Maclean Y Y 217
6   WM4x 0.0216 LMRC - Smith 34.8 6 Dana Smith Y N 138
6   WM4x 0.0216 Marin 'B' - Chituis 39.3 16 Christina Battani Y Y 74
6   WM4x 0.0216 River City - Shanks 45 35 Kris Shanks Y N 157
6   WM4x 0.0216 Los Gatos - Young 55 85 Dorothy Young Y Y 99
6   WM4x 0.0216   63 140        
7   WO4x   Humboldt RA 'A' - Torquemada     Adrienne McConnell Y Y 197
7   WO4x   Humboldt RA 'B' - Levesque     Adrienne McConnell Y Y 198
7   WO4x   Stanford RC     Katie Borg Y Y 16
7   WO4x   BIAC - Moore     Frances McNamara Y N 91
7   WO4x   Norcal - Mahoney     Jenifer Aguirre Y N 170
7   WO4x   Pacific RC - Griffith     Bob Maclean Y Y 218
8   WO4+   Cal Maritime - Todd     Mike Tressel N N 48
8   WO4+   Sonoma State - Montague     Kim Dale Y N 82
8   WO4+   St. Mary's     Nicole Younts Y N 119
8   WO4+   Santa Clara - Jang     Anne Kennedy Y N 185
9   WM4+ 0.0216 BIAC 'A' - Sweitzer 31 2 Frances McNamara Y N 92
9   WM4+ 0.0216 BIAC 'B' - King 34.3 6 Frances McNamara Y N 93
9   WM4+ 0.0216 River City - Meyer 42.5 26 Matt Chabrier Y N 65
9   WM4+ 0.0216 BIAC 'C' - Gabat 48.5 50 Julie Powelson Y Y 121
9   WM4+ 0.0216 Los Gatos 'B' - Snook 50 57 Patrick Lynch Y N 151
9   WM4+ 0.0216 Los Gatos 'A' -Reekie 53 73 Patrick Lynch Y N 150
9   WM4+ 0.0216 Marin - Voisinet 55 85 Barbara Sullivan N N 242
10   WJr4+   North Bay -Yasher     Kim Dale Y N 39
10   WJr4+   River City - Premzic     Tricia Blocher Y N 55
10   WJr4+   Palo Alto - Davies     Lynn Gardner Y N 132
10   WJr4+   Norcal - VanZanten     Jenifer Aguirre Y N 171
10   WJr4+   Pacific 'A' - Bowman-Jones     Bob Maclean Y Y 219
10   WJr4+   Pacific 'B' - Lowell     Bob Maclean Y Y 220
10   WJr4+   Pacific 'C' - Labeko     Bob Maclean Y Y 221
11   MO1x   Dolphin Club-Perry     Micheal Perry Y N 33
11   MO1x   Unaffliated-Badgers     Bucky Badger Y N 38
11   MO1x   Hell's Crew - Enemark     David Enemark Y Y 90
11   MO1x   Pacific RC - Tom     Bob Maclean Y N 210
12   MLwt1x   Berkeley PRC - Smoligovets     Rachel Haurwitz Y N 143
12   MLwt1x   Pacific RC - Gadye     Bob Maclean Y Y 222
13   WInt8+   North Bay - Hake     Pamela Keller Y N 100
13   WInt8+   JLAC - Gozinsky     Peggy Johnston Y N 140
13   WInt8+   Marin - Rose     Marc Batchelder Y N 154
14   WJN8+   North Bay - A     Kim Dale Y N 40
14   WJN8+   Palo Alto - Sampson     Lynn Gardner Y N 126
14   WJN8+   Los Gatos 'A' - Hailey-George     Bob Cowan Y N 162
14   WJN8+   Los Gatos 'B' - Stone     Bob Cowan Y N 163
14   WJN8+   Los Gatos 'C' - McKiernan     Bob Cowan Y N 164
14   WJN8+   Norcal 'A' - Miller     Jenifer Aguirre Y N 168
14   WJN8+   Norcal 'B' - Johnson     Jenifer Aguirre Y N 169
14   WJN8+   Humboldt RA - Adams     Adrienne McConnell Y Y 199
14   WJN8+   Pacific 'A'      Bob Maclean Y Y 223
14   WJN8+   Pacific 'B'       Bob Maclean Y Y 224
14   WJN8+   Pacific 'C'        Bob Maclean Y Y 225
15   MI4+   Marin - Rose     Marc Batchelder Y N 155
17   MM1x  0.025 Marin - Lange 28 0 Patrick Schulkers N N 247
17   MM1x  0.025 BIAC-van Tiel 38 15 J.P. van Tiel Y Y 13
17   MM1x  0.025 Pacific RC - Doesserich 42 28 Marcus Doesserich Y N 96
17   MM1x  0.025 OWRC-Cahill 44 36 Scott Cahill Y N 187
17   MM1x  0.025 Dolphin Club-Abrams 45 41 Joe Abrams Y Y 14
17   MM1x  0.025 BIAC-Casipit 48 55 Clayton Casipit Y Y 10
17   MM1x  0.025 SERC-McInerney 48 55 Tom McInerney Y Y 32
17   MM1x  0.025 Los Gatos - Pounds 49 61 Tom Pounds Y Y 186
17   MM1x  0.025 LMRC - Kaisel 50 66 David Kaisel Y N 136
17   MM1x  0.025 Unaffliated-McGuire 50 66 Joe McGuire Y Y 152
17   MM1x  0.025 BIAC-Faris 51 72 Greg Faris Y Y 66
17   MM1x  0.025 Los Gatos-Devine 52 78 Rick Devine Y Y 15
17   MM1x  0.025 LMRC - Huffman 52 78 Mark Huffman N N 184
17   MM1x  0.025 BIAC - Maloney 53 85 Sean Maloney Y Y 46
17   MM1x  0.025 BIAC-Bisset 59 128 Steve Bisset Y Y 12
17   MM1x  0.025 BIAC - Karlson 61 145 Doug Karlson Y Y 89
17   MM1x  0.025 Pairie Rowing -Lee 62 153 David Lee Y Y 95
17   MM1x  0.025 Marin Rowing-Dee 64 171 David Dee Y N 31
17   MM1x  0.025 Ashland - Iverson 68 210 Ron Iverson Y Y 76
17   MM1x  0.025 Marin -Lay 70 231 David Lay Y Y 192
18   MInt1x   BIAC     Scott Lumish Y Y 11
18   MInt1x   Stanford RC - Ghara     Katie Borg Y Y 17
18   MInt1x   Stanford RC - Reynard     Katie Borg Y Y 18
18   MInt1x   BIAC- Friedland     Glenn Friedland Y N 67
18   MInt1x   Humboldt RA - Adams     Adrienne McConnell Y Y 200
19   WO8+   River City - Lindl     Tricia Blocher Y N 56
19   WO8+   Cal Lightweights - Adams     Greg Swain N N 73
19   WO8+   Sonoma State 'A' -Montague     Kim Dale Y N 84
19   WO8+   Sonoma State 'B' - Kane     Kim Dale Y N 85
20   WFR8+   Stanford      Katie Sweet Y Y 117
20   WFR8+   St. Mary's     Nicole Younts Y N 120
21   WLt8+   Norcal 'A' - Young     Jenifer Aguirre Y N 172
21   WLt8+   Norcal 'B' - LaPorte     Jenifer Aguirre Y N 173
22   WM2x 0.0216 Pacific RC - Harvey 25 0 Bob Maclean Y N 211
22   WM2x 0.0216 BIAC 'B' - Barrios 43.5 29 Julie Powelson Y Y 122
22   WM2x 0.0216 Marin - Arellano 44 31 Lydia Arellano N N 107
22   WM2x 0.0216 SERC - Furano 48 48 Diane Davis Y Y 77
22   WM2x 0.0216 V-Sculls - Vlasov 53.5 76 Dmitri Vlasov Y N 196
23   WO2x   Stanford RC - A     Katie Borg Y Y 19
23   WO2x   Cal Maritime - Why     Mike Tressel     51
23   WO2x   River City - Kelly (Lwt)     Tricia Blocher Y N 57
23   WO2x   LMRC - Timmer     Dana Smith Y N 137
23   WO2x   JLAC - Bowring     Peggy Johnston Y N 139
23   WO2x   Norcal - Mannisto     Jenifer Aguirre Y N 174
23   WO2x   Humboldt RA - Chadwick-Dias     Adrienne McConnell Y Y 201
23   WO2x   Pacific RC - Hackett (Lwt)     Bob Maclean Y Y 226
23   WO2x   Deep Water - Rine     Eric Weir N N 243
24   WM8+ 0.02 BIAC 'A' - King 31.4 2 Frances McNamara Y N 94
24   WM8+ 0.02 River City 'A' - Cronkhite 44 29 Raul Renyon Y N 141
24   WM8+ 0.02 LMRC - Sutter 44.5 31 Cam Sutter Y N 70
24   WM8+ 0.02 BIAC 'B' - Powelson 44.5 31 Julie Powelson Y Need 2 123
24   WM8+ 0.02 Los Gatos 'B' - Snook 50 53 Patrick Lynch Y N 146
24   WM8+ 0.02 Marin - Rose 53 68 Marc Batchelder Y N 156
24   WM8+ 0.02 Humboldt RA - McCulloch 53 68 Adrienne McConnell Y Y 202
24   WM8+ 0.02 River City 'B' - Bedford 55 78 Raul Renyon Y N 142
24   WM8+ 0.02 Los Gatos 'C' - Eby 55 78 Patrick Lynch Y N 147
24   WM8+ 0.02 Los Gatos 'A' -Pendleton 61 116 Joan Pendleton Y N 79
25   WJr8+   Norcal 'A' - Nash     Jenifer Aguirre Y N 175
25   WJr8+   Norcal 'B' - Fox     Jenifer Aguirre Y N 176
25   WJr8+   Pacific RC 'A' - Wong     Bob Maclean Y Y 227
25   WJr8+   Pacific RC 'B' - Griffith     Bob Maclean Y Y 228
26   MO4+   Cal Maritime - Lindsay     Mike Tressel     49
26   MO4+   Sonoma State 'A' - Philpot     Kim Dale Y N 85
26   MO4+   Sonoma State 'B' - Burke     Kim Dale Y N 87
27   MLt4+   Cal Maritime - Schneider     Mike Tressel     50
27   MLt4+   Sonoma State - Millard     Kim Dale Y N 86
28   MM4+ 0.0216 BIAC 'A' - Vanzelman 30 1 Greg Heibel Y N 102
28   MM4+ 0.0216 Marin 'C' - Johnson 33 4 Patrick Schulkers N N 112
28   MM4+ 0.0216 River City - Sundquist 43 28 Tricia Blocher Y N 59
28   MM4+ 0.0216 BIAC 'B' - Tyler 44 31 Greg Heibel Y N 103
28   MM4+ 0.0216 Marin 'A' Filatov 45 35 Patrick Schulkers N N 113
28   MM4+ 0.0216 North Bay - Payne 53 73 Dave Hayes Y N 44
28   MM4+ 0.0216 Marin 'B' - McGinn 57 97 Patrick Schulkers N N 114
29   MJr4+   Newport-A (Kew)   0 Nick D'Antoni Y N 1
29   MJr4+   Newport-C (Hold)   0 Nick D'Antoni Y N 3
29   MJr4+   Newport-B (Newsom)   0 Nick D'Antoni Y N 2
29   MJr4+   River City - Roper     Tricia Blocher Y N 58
29   MJr4+   Palo Alto - Sheehan     Lynn Gardner Y N 127
29   MJr4+   Pacific RC 'A' - Demo     Bob Maclean Y N 229
29   MJr4+   Pacific RC 'B' - Stier     Bob Maclean Y N 230
29   MJr4+   Pacific RC 'C' - Pompili     Bob Maclean Y N 231
30   MO2x   Stanford RC-Herd     Katie Borg Y Y 21
30   MO2x   North Bay-Burbank     Kim Dale Y N 41
30   MO2x   Little Knights - D'Antoni     Nic D'Antoni Y N 69
30   MO2x   BIAC - Yackle     Greg Heibel Y N 105
30   MO2x   Palo Alto - Martin     Lynn Gardner N N 183
30   MO2x   Humboldt RA - Smullin     Adrienne McConnell Y Y 203
30   MO2x   Pacific RC - Wald     Bob Maclean Y N 232
30   MO2x   Deep Water      Eric Weir N N 244
31   MM2x 0.0216 BIAC 'C' - Bisset 27 0 Joe McGuire Y Y 153
31   MM2x 0.0216 Stanford RC - Vale 37.5 12 Katie Borg Y Y 22
31   MM2x 0.0216 BIAC 'A' - Ingram 39.5 17 Julie Powelson Y Y 124
31   MM2x 0.0216 Los Gatos - Andrews 43.5 29 Nabeel Shirazi Y N 98
31   MM2x 0.0216 BIAC 'B' - Young 50.5 60 Julie Powelson Y Y 125
31   MM2x 0.0216 Marin - Kileen 59 111 Patrick Schulkers N N 115
31   MM2x 0.0216 River City - Woo 63 140 Tricia Blocher Y N 60
33   MJN8+   Los Gatos 'A' - Casacia     Bob Cowan Y N 159
33   MJN8+   Los Gatos 'B' - Webb     Bob Cowan Y N 160
33   MJN8+   Los Gatos 'C' - Roberts     Bob Cowan Y N 161
33   MJN8+   Norcal - Horowitz     Jenifer Aquirre Y N 167
33   MJN8+   Marin 'A' - Thompson     Patrick Schulkers N N 189
33   MJN8+   Marin 'B' - Joy     Patrick Schulkers N N 190
33   MJN8+   Pacific RC 'A'     Bob Maclean Y N 233
33   MJN8+   Pacific RC 'B'      Bob Maclean Y N 234
34   WInt4+   Stanford     Katie Sweet Y Y 118
34   WInt4+   Palo Alto -Theopapedora     Lynn Gardner Y N 128
35   MM4x 0.0216 Marin - Berman 38 13 Patrick Schulkers N N 116
35   MM4x 0.0216 Pacific RC - Abrams 42 24 Marcus Doesserich Y N 97
36   MO4x   Humboldt RA 'A' - Daugherty     Adrienne McConnell Y Y 204
36   MO4x   Humboldt RA 'B' - Andrei K.     Adrienne McConnell Y Y 205
36   MO4x   Pacific RC - Barone     Bob Maclean Y N 235
37   WO1x   California 'A'     Dave O'Neill N N 248
37   WO1x   California 'B'     Dave O'Neill N N 249
37   WO1x   California 'C'      Dave O'Neill N N 250
37   WO1x   California 'D'      Dave O'Neill N N 251
37   WO1x   Unaffliated - Michelle     Michelle V Y Y 252
38   WLt1x   Dolphin Club-Hiniker     Micheal Perry Y N 34
38   WLt1x   Berkeley PRC - Haurwitz     Rachel Haurwitz Y N 144
38   WLt1x   Norcal - Mahoney. Maura     Jenifer Aguirre Y N 177
39   WM1x 0.025 Pacific RC - Demo 47 50 Bob Maclean Y N 212
39   WM1x 0.025 North Bay - Smyth 32 3 Abigail Smyth Y Y 191
39   WM1x 0.025 SERC - Pross 34 6 Kimberly Pross N N 106
39   WM1x 0.025 OWRC-Rushton 35 8 Scott Cahill Y N 188
39   WM1x 0.025 Dolphin -Perry 39 18 Racheal Perry Y Y 80
39   WM1x 0.025 OWRC-Lopez 40 21 Orlanda Lopez Y Y 35
40   WM1x 0.025 Marin 'C' - Battani 44 36 Christina Battani Y Y 75
40   WM1x 0.025 SERC - Davis 52 78 Diane Davis Y Y 78
40   WM1x 0.025 Los Gatos-Thelen 54 91 Marilyn Thelen Y N 36
41   WInt1x   Stanford RC - Cairo     Katie Borg Y Y 24
42   WLt4+   Stanford RC     Katie Borg Y Y 23
42   WLt4+   River City - Finn     Tricia Blocher Y N 61
42   WLt4+   Palo Alto - Buckner     Lynn Gardner Y N 129
42   WLt4+   Norcal - Young     Jenifer Aguirre Y N 178
42   WLt4+   Pacific RC - Wong     Bob Maclean Y N 236
43   MC2-   Sonoma State 'A' - Borg     Kim Dale Y N 88
43   MC2-   Sonoma State 'B' - Burke     Kim Dale Y N 182
44   MO2-   Newport-B (Bennett)   0 Nick D'Antoni Y N 5
44   MO2-   Newport-A (Box)   0 Nick D'Antoni Y N 4
44   MO2-   Newport-C (Newsom)   0 Nick D'Antoni Y N 6
44   MO2-   Unaffliated-Badgers   0 Bucky Badger Y N 37
44   MO2-   River City 'A' - Green     Tricia Blocher Y N 62
44   MO2-   River City 'B' - Kline     Tricia Blocher Y N 63
46   WO2-   Norcal - Nash     Jenifer Aguirre Y N 179
46   WO2-   Pacific RC - Wong     Bob Maclean Y N 241
47   MJr1x   Newport-A (Kew)   0 Nick D'Antoni Y N 7
47   MJr1x   Newport-B (Turpin)   0 Nick D'Antoni Y N 8
47   MJr1x   Newport-C (Larp)   0 Nick D'Antoni Y N 9
47   MJr1x   Stanford RC - Humphreys     Katie Borg Y Y 26
47   MJr1x    Stanford RC - Herd     Katie Borg Y Y 27
47   MJr1x   NorthBay - Burbank     Kim Dale Y N 42
47   MJr1x   Northbay - Gilbert     Kim Dale Y N 43
47   MJr1x   Palo Alto     Lynn Gardner Y N 130
47   MJr1x   Humboldt - Canning     Adrienne McConnell Y Y 206
47   MJr1x   Pacific RC - Khosid     Bob Maclean Y N 237
47   MJr1x   Deep Water - Carl     Eric Weir N N 246
48   WJr1x   Norcal 'A' - Savoie     Jenifer Aguirre Y N 180
48   WJr1x   Norcal 'B' - Mahoney. Mairead     Jenifer Aguirre Y N 181
48   WJr1x   Humboldts RA - Daugherty     Adrienne McConnell Y Y 207
48   WJr1x   Deep Water - Ally     Eric Weir N N 245
49   MxO2x   Pacific RC 'A' - Trevor     Bob Maclean Y N 213
49   MxO2x   Pacific RC 'B' - Trevor     Bob Maclean Y N 214
49   MxO2x   Pacific RC 'C' - Trevor     Bob Maclean Y N 215
51   MxO4x   Stanford RC     Katie Borg Y Y 25
52   MxM4x 0.0216 Humboldt RA - Gibson 40 18 Adrienne McConnell Y Y 208
52   MxM4x 0.0216 Los Gatos/BIAC 59 111 Joan Pendleton Y N 45
52   MxM4x 0.0216 Marin - Proctor 67.8 179 Lydia Arellano N N 108
53   MxO8+   #SCRATCH#River City - Tharp   0 Tricia Blocher Y N 64
54   MxM8+ 0.02 BIAC - Fuller 33 4 Greg Heibel Y N 104
54   MxM8+ 0.02 Palo Alto - Balsler 38 12 Lynn Gardner Y N 131
54   MxM8+ 0.02 North Bay - Hochman 47 40 Colene Mace Y N 193
54   MxM8+ 0.02 River City 53 68 Sally Hoeprich Y N 158
54   MxM8+ 0.02 Los Gatos 'A' - Rioux 55 78 Patrick Lynch Y N 148
54   MxM8+ 0.02 Los Gatos 'B' - Johnson 55 78 Patrick Lynch Y N 149
55   MxJr8+   Palo Alto - Haber     Lynn Gardner Y N 133
55   MxJr8+   Humboldt RA - Levesque     Adrienne McConnell Y Y 209
56   MxJN8+   Palo Alto 'A' - Hessen     Lynn Gardner Y N 134
56   MxJN8+   Palo Alto 'B' - Hillhouse     Lynn Gardner Y N 135
56   MxJN8+   Los Gatos 'A' - Campbell      Bob Cowan Y N 165
56   MxJN8+   Los Gatos 'B' - McNulty     Bob Cowan Y N 166
56   MxJN8+   Pacific RC 'A' - Lowell     Bob Maclean Y N 238
56   MxJN8+   Pacific RC 'B'     Bob Maclean Y N 239
56   MxJN8+   Pacific RC 'C'     Bob Maclean Y N 240