Name

Club Name

Event #

Event

Frosh

Age

2K Final

Justin Durgin

LGRC

1

MJN

 

 

06:53.3

1st Place Novice

Jason Harp

LGRC

1

MJN

 

 

06:54.5

2nd Place Novice

Jake Pashelinsky

PRC

1

MJN

 

15

07:03.1

3rd Place Novice

Jared Alter

PRC

1

MJN

Y

14

07:05.7

1st Place Freshmen

Isao Kaji

PRC

1

MJN

Y

15

07:20.1

2nd Place Freshmen

Tim Santy

SNDM

1

MJN

 

16

07:20.4

 

Matt Londre

LGRC

1

MJN

 

 

07:20.7

 

Andrew Levine

PRC

1

MJN

 

15

07:22.7

 

Sam Walsh

SNDM

1

MJN

Y

14

07:22.9

3rd Place Freshmen

Alex Omram

PRC

1

MJN

 

16

07:25.2

Sean kerman

PAHS

1

MJN

 

17

07:28.0

Nick Kline

PRC

1

MJN

Y

14

07:30.2

Benton Sparks

LGRC

1

MJN

 

07:30.5

Jake Dolan

PRC

1

MJN

Y

14

07:32.7

Dean Doubalos

SNDM

1

MJN

Y

15

07:33.4

Ferris Martinez

PRC

1

MJN

 

15

07:33.5

Charlie Ertola

PRC

1

MJN

Y

19

07:40.0

Ben Feilden

LGRC

1

MJN

 

  

07:41.5

Chris Conley

PRC

1

MJN

16

07:43.1

John Paul

PRC

1

MJN

 

14

07:47.1

Andrew Mertinek

PRC

1

MJN

 

14

07:53.0

Alex Dorey

PRC

1

MJN

 

15

07:54.0

Jr. Frankfert

PAHS

1

MJN

 

17

07:59.9

Steve Christensen

SNDM

1

MJN

Y

15

08:00.7

Paul Rakh

PRC

1

MJN

 

15

08:01.3

Joe Mazzetti

PRC

1

MJN

 Y

14

08:02.2

Greg Eagan

SNDM

1

MJN

Y

14

08:03.8

Kristoff Puchner

PRC

1

MJN

 

16

08:06.5

Nick Yenger

PAHS

1

MJN

 

17

08:21.4

Charlie Haggerty

SNDM

1

MJN

Y

14

08:21.7

Kyle Alvarado

SNDM

1

MJN

Y

15

08:28.7

Chuck Bonnici

SNDM

1

MJN

Y

14

08:37.2

Kyle McDowell

SNDM

1

MJN

Y

14

08:39.2

Casey Raffaelli

SNDM

1

MJN

Y

14

08:43.6

Tim Fairty

PAHS

1

MJN

 

15

08:53.0

 

 

Name

Club Name

Event #

Event

Frosh

Age

2K Final

Lauren Quist

SVC

2

WJN

 

18

07:57.7

1st Place Novice

Leah Wachtel

SVC

2

WJN

 

15

07:58.9

2nd Place Novice

Sydney Schrader

PRC

2

WJN

Y

 

08:03.6

3rd Place Novice AND

 

  

1st Place Freshmen

Jenne Scott

PRC

2

WJN

Y

 

08:03.9

2nd Place Freshmen

Jennifer Rourk

LGRC

2

WJN

 

 

08:04.5

Sylvannie Typree

BHS

2

WJN

Y

14

08:06.5

3rd Place Freshmen

Sara Cahalan

PRC

2

WJN

Y

08:09.1

Emmie Koenig

PRC

2

WJN

Y

08:11.5

Joelle Provost

BHS

2

WJN

Y

14

08:17.5

Madeline Ragan

PRC

2

WJN

 

08:22.0

Kira Kobza

PAHS

2

WJN

 

08:23.7

April Peth

LGRC

2

WJN

 

08:24.5

Becky Thomas

LGRC

2

WJN

 

08:28.3

Kati Seders

LGRC

2

WJN

Y

08:29.2

Sam Burns

LGRC

2

WJN

 

08:29.5

Katie Kilduff

SVC

2

WJN

 

17

08:29.6

Dina Drennan

SNDM

2

WJN

Y

15

08:29.6

Brooke Thomas

SVC

2

WJN

 

15

08:30.0

ALex Della Rochetta

LGRC

2

WJN

  

08:32.2

Joanna Jacob

BHS

2

WJN

Y

14

08:32.7

Lindsay Cape

LGRC

2

WJN

 

08:33.3

Josephine Bloomfield

PRC

2

WJN

 

08:34.1

Diana Genetti

LGRC

2

WJN

 

08:34.6

Jocelyn Gamburd

SVC

2

WJN

Y

15

08:35.4

Camilla Salem

LGRC

2

WJN

Y

08:35.5

Molly Paul

PRC

2

WJN

 

08:37.9

Tiffany Chan

SNDM

2

WJN

Y

14

08:38.6

Heather Delaney

LGRC

2

WJN

 

08:40.3

Ashley Standfield

SNDM

2

WJN

 

15

08:40.7

Sarah Peuzzaro

SNDM

2

WJN

 Y

14

08:40.8

Merry Toher

SVC

2

WJN

Y

14

08:41.3

Jeanette MacDonald

PRC

2

WJN

 

08:42.4

Rachel Gilman

SVC

2

WJN

 

15

08:42.6

Emily Muscatelli

LGRC

2

WJN

 

08:44.2

Tashina Vavuris

PAHS

2

WJN

  

08:44.8

Melissa Martinyak

LGRC

2

WJN

Y

08:45.5

Molly Roberts

LGRC

2

WJN

 

08:45.7

Mary Morici

LGRC

2

WJN

08:47.7

Alix Pruzansky

LGRC

2

WJN

Y

08:49.0

Jennifer Chen

PRC

2

WJN

08:49.2

Rebekah Randle

SNDM

2

WJN

Y

15

08:49.3

Krista Goulding

SNDM

2

WJN

Y

14

08:49.6

Laura Herzfeld

PRC

2

WJN

Y

08:50.6

Doriane Pahlavan

PRC

2

WJN

08:51.2

Florence Kwo

PRC

2

WJN

Y

08:52.6

Michelle Wuerz

LGRC

2

WJN

08:54.9

Leah McKendrick

PRC

2

WJN

08:55.2

Perri Bronson

LGRC

2

WJN

08:55.3

Nicole Kim

PRC

2

WJN

Y

08:56.2

Alanna MacGrath

PAHS

2

WJN

08:56.4

Leoni Rohlfs

PAHS

2

WJN

08:57.2

Bri Freeman

PAHS

2

WJN

08:58.7

Torry Taylor

SVC

2

WJN

Y

14

09:00.4

Emily Harper

LGRC

2

WJN

Y

09:01.8

ALyssa Kehriotos

LGRC

2

WJN

Y

09:02.3

Marla Griesedieck

SVC

2

WJN

Y

14

09:02.8

Wynter Martinez

LGRC

2

WJN

09:02.9

Melissa Peth

LGRC

2

WJN

Y

09:04.3

Betsy Harison

SVC

2

WJN

14

09:08.3

Vanessa Vasconcelos

SNDM

2

WJN

Y

14

09:11.7

Rebecca Gingrass

PRC

2

WJN

Y

09:14.1

Joanne Hoeg

PRC

2

WJN

09:14.7

Maggie Naunheim

SNDM

2

WJN

Y

14

09:15.2

Emma Gudeman

LGRC

2

WJN

Y

09:16.1

Sarah Shebby

LGRC

2

WJN

Y

09:16.3

Kathleen Bonnar

PRC

2

WJN

Y

09:17.2

Elizabeth Giannini

SNDM

2

WJN

Y

14

09:17.5

Ally Robertson

SNDM

2

WJN

Y

14

09:19.0

Claire O'Connor

LGRC

2

WJN

09:19.0

Kelly Nachazel

SNDM

2

WJN

Y

14

09:24.1

Lauren Johnson

PAHS

2

WJN

Y

09:35.3

Lelia Khosrovi

PAHS

2

WJN

09:39.7

Alex Werner

LGRC

2

WJN

09:39.9

Rebecca Wiliamson

SVC

2

WJN

Y

14

09:49.7

Kayla Fowler

PAHS

2

WJN

Y

09:52.1

Ashley Planter

PAHS

2

WJN

09:57.3

Stephanie Luong

PAHS

2

WJN

10:07.0

Veronica Sienbold

SNDM

2

WJN

Y

14

10:11.2

Charlotte Loprete

SNDM

2

WJN

Y

14

10:11.9

Nicole Planter

PAHS

2

WJN

10:13.4

Stacy Hackett

SNDM

2

WJN

Y

14

10:29.2

Name

Club Name

Event #

Event

Frosh

Age

2K Final

Alex Creasey

PRC

3

MJL

18

06:42.8

1st Place

Peder Myhre

Marin

3

MJL

17

06:45.8

2nd Place

Connor Tuttle

Marin

3

MJL

17

06:48.9

3rd Place

Morgan Allen

PRC

3

MJL

16

06:51.6

Matt Howie

SNDM

3

MJL

18

06:52.0

Alex Bott

Marin

3

MJL

17

06:54.7

Louis Lee

PRC

3

MJL

18

06:55.4

Tim Worley

LGRC

3

MJL

06:56.6

Zack Arrick

PRC

3

MJL

17

06:57.4

Andrew Wilheim

LGRC

3

MJL

07:02.6

Luke Clause

LGRC

3

MJL

07:04.9

Micheal Grabstien

PRC

3

MJL

17

07:04.9

Erik Larson

PRC

3

MJL

16

07:05.1

Ryan Grandov

SNDM

3

MJL

16

07:06.4

ALex Loo

SNDM

3

MJL

18

07:07.0

Matt Niemeyer

SNDM

3

MJL

18

07:07.5

Peter Bogatsky

PRC

3

MJL

15

07:10.3

Evan Elsenbroich

SNDM

3

MJL

18

07:11.5

John Richmond

PRC

3

MJL

18

07:13.9

Josh Wang

SNDM

3

MJL

18

07:14.7

Nick Edwards

LGRC

3

MJL

07:15.6

Jason Gouw

PRC

3

MJL

17

07:16.0

Ed Dunn

SNDM

3

MJL

18

07:16.3

Brian Kuenning

PRC

3

MJL

16

07:16.9

Max Spector

SNDM

3

MJL

18

07:17.0

Corey Cooper

SNDM

3

MJL

16

07:18.0

Josh Sheiman

PRC

3

MJL

15

07:19.1

Evan Banbridge

LGRC

3

MJL

07:20.8

Tyler DeSantis

LGRC

3

MJL

07:21.0

Vadim Keyfes

07:21.2

Patrick Wyatt

SNDM

3

MJL

15

07:21.5

Kelly Ng

SNDM

3

MJL

16

07:24.3

Eric Sylva

PRC

3

MJL

17

07:24.3

Eric Fleming

PRC

3

MJL

15

07:30.2

Andrew McFall

LGRC

3

MJL

07:30.9

Rainer Amora

PRC

3

MJL

17

07:33.8

Stefan Hermassan

SNDM

3

MJL

17

07:37.2

Devin Gaffney

SNDM

3

MJL

18

07:42.3

Colin Groshong

PRC

3

MJL

17

07:42.3

Grant Chen

PRC

3

MJL

15

07:46.6

David Elsenbroich

SVC

3

MJL

15

07:53.7

Tyler Randall

SVC

3

MJL

15

07:53.8

Name

Club Name

Event #

Event

Frosh

Age

2K Final

MIchelle Potthoff

SI

4

WJL

16

07:48.2

1st Place

Megan Sanders

PRC

4

WJL

07:52.6

2nd Place

Kirsten Moore

PRC

4

WJL

07:59.8

3rd Place

Michelle Chen

PRC

4

WJL

08:00.3

Whitney Harper

LGRC

4

WJL

08:05.0

Franni Ravella

SNDM

4

WJL

15

08:07.7

Melinda Martin

SNDM

4

WJL

17

08:08.8

Nayeli Maxson

PRC

4

WJL

08:12.9

ALex Tchong

PRC

4

WJL

08:16.0

Stephanie Wuertz

LGRC

4

WJL

08:16.4

Mirella Maggi

SNDM

4

WJL

15

08:17.0

Stephanie Bautista

PRC

4

WJL

08:17.3

Lizzy Gilman

SVC

4

WJL

08:22.5

Alisa Grange

PRC

4

WJL

08:26.0

Jessica Fant

SNDM

4

WJL

16

08:27.0

Stef Enderson

SNDM

4

WJL

16

08:28.0

Sonia Hilton

SNDM

4

WJL

18

08:30.0

Melissa Yee

PRC

4

WJL

08:30.2

Jackie Corcoran

LGRC

4

WJL

08:30.7

Emily Gill

PRC

4

WJL

08:35.8

Megan Quinn

LGRC

4

WJL

08:43.8

Stephanie Frost

LGRC

4

WJL

08:47.4

Stephanie Mork

LGRC

4

WJL

08:47.4

Katie Jensen

SVC

4

WJL

08:48.8

Gemma Aquiar

LGRC

4

WJL

08:51.0

Marisa Lee

PRC

4

WJL

08:52.0

Britney Morse

SVC

4

WJL

08:52.2

Emma Chow

SVC

4

WJL

08:53.4

Megan Affrunti

SNDM

4

WJL

15

08:59.4

Name

Club Name

Event #

Event

Frosh

Age

2K Final

Corey Peterson

SI

5

MJO

06:33.2

1st Place

Travis Carter

SNDM

5

MJO

18

06:39.8

2nd Place

Alex Kheriotis

LGRC

5

MJO

06:45.7

3rd Place

Kevin Lorell

LGRC

5

MJO

06:49.6

Greg Mason-Statler

SNDM

5

MJO

15

06:49.7

Blake Gourley

LGRC

5

MJO

06:51.7

Greg Vose

PRC

5

MJO

17

06:52.4

Derek Steer

PRC

5

MJO

16

06:57.2

Spencer Chen

LGRC

5

MJO

06:59.6

Alex Larrabee

PRC

5

MJO

16

07:02.4

Brent Pearse

LGRC

5

MJO

07:02.4

Ben Dickinson

LGRC

5

MJO

07:03.4

Rob Hervatine

SNDM

5

MJO

18

07:08.3

Evan Forrest

PRC

5

MJO

07:08.4

Ben Peterson

LGRC

5

MJO

07:11.3

John Fragola

SNDM

5

MJO

18

07:16.8

Pierre Idiart

SNDM

5

MJO

17

07:25.1

Dara Ashrafi

SNDM

5

MJO

16

07:28.8

Name

Club Name

Event #

Event

Frosh

Age

2K Final

Allison DePalma

LGRC

6

WJO

07:19.7

Rachel Jeffers

LGRC

6

WJO

07:24.2

Katie Ball

LGRC

6

WJO

07:34.0

Katie Zuppan

PRC

6

WJO

07:45.3

Sandra Cooke

SNDM

6

WJO

17

07:47.4

Rachel Kishton

PRC

6

WJO

07:47.7

Liz Nelson

SNDM

6

WJO

17

07:49.2

Jaime Lyon

SVC

6

WJO

07:50.5

Maggie Devine

PRC

6

WJO

07:51.0

Michelle Morris

SNDM

6

WJO

16

07:51.1

Nicole Fancher

LGRC

6

WJO

07:52.4

Allison Lyon

SVC

6

WJO

07:53.9

Ariana MacKinnon

SVC

6

WJO

17

07:55.9

Mara Allen

PRC

6

WJO

07:55.9

Veronica Pena

PRC

6

WJO

07:56.0

Tasi Mazula

PRC

6

WJO

07:56.6

Jocelyn Sutton

PRC

6

WJO

08:01.2

Jen Dowrie

LGRC

6

WJO

08:01.9

Nell Selander

PRC

6

WJO

08:02.6

Erin Ebbel

SVC

6

WJO

17

08:03.3

Shira Barlow

PRC

6

WJO

08:03.5

Danielle McFall

LGRC

6

WJO

08:05.9

Janine Hall

SNDM

6

WJO

16

08:06.4

Brooke Robertson

LGRC

6

WJO

08:08.2

Ali Seders

LGRC

6

WJO

08:11.4

Laura Chiavola

PRC

6

WJO

08:13.3

Claire Niemeyer

SNDM

6

WJO

15

08:14.5

Angie Margolis

SNDM

6

WJO

17

08:20.1

Ash-Lee Rud

SNDM

6

WJO

16

08:22.5

Idris Leppla

PRC

6

WJO

08:25.6

Shelly Milam

SNDM

6

WJO

16

08:26.0

Ann Simonson

SVC

6

WJO

15

08:28.7

Sarah Bacon

SVC

6

WJO

18

08:31.2

Caitlin Gaffney

SNDM

6

WJO

16

08:35.6

Lyzz Ely

SNDM

6

WJO

16

08:36.4

Meghann McLinden

SNDM

6

WJO

16

08:40.2

Claudia Hennum

PRC

6

WJO

08:59.0

Name

Club Name

Event #

Event

Frosh

Age

2K Final

Chris Buja

01:35.8

Ranier Amora

PRC

17

01:37.1

1st Place Cox Men

Adrian Andrews

Marin

01:38.6

2nd Place Cox Men

Colin Grochong

PRC

BB

Cox

17

01:40.6

3rd Place Cox Men

Salman Shariat

SNDM

BB

Cox

15

01:43.1

Jeff Hayward

SNDM

17

01:53.7

Chris Morrison

SNDM

17

01:55.0

Ella Vallejo

LGRC

02:02.3

1st Place Cox Women

Danielle Wertz

SNDM

BB

Cox

16

02:02.5

2nd Place Cox Women

Elyse Cummins

14

02:09.8

3rd Place Cox Women

Christopher McLinden

9

02:10.5

1st Place Kid Row

Marco Echandi

SNDM

BB

Cox

Y

14

02:10.6

Lindsey MacGrath

PAHS

BB

Cox

02:13.8

Michele Haug

SNDM

BB

Cox

16

02:14.6

Hayley Crombie

SNDM

BB

Cox

15

02:15.1

Lola Chavez

14

02:17.0

Joselyn Lindsey

SNDM

BB

Cox

15

02:17.2

Sarah Tran

SNDM

BB

Cox

16

02:20.2

Melissa Chun

SNDM

BB

Cox

Y

14

02:20.7

Spencer Buja

7

02:30.9

2nd Place Kid Row

Name

Club Name

Event #

Event

Lwt

Age

2K Final

Frederick Luminso

MLFC

7

MCN

21

06:21.6

1st Place

Name

Club Name

Event #

Event

Lwt

Age

2K Final

Jamie Schroder

Stanford

9

MCO

20

05:50.4

1st Place

CRASH-B qualifier

Name

Club Name

Event #

Event

Lwt

Age

2K Final

Deron Thorp

none

14

MO

28

06:05.9

1st Place

Patrick Walter

CRA

14

MO

42

06:27.4

2nd Place

Steve McMahon

Cisco

14

MO

29

06:43.7

3rd Place

Name

Club Name

Event #

Event

Lwt

Age

2K Final

Jan Weissenberger

Dolphin

13

ML

26

06:35.9

1st Place

Nabeel Shirazi

LGRC

13

ML

31

06:52.0

2nd Place

Chris Buja

Cisco

13

ML

39

07:12.2

3rd Place

Name

Club Name

Event #

Event

Lwt

Age

2K Final

Lindsay Juricich

11

WCL

Y

19

08:10.0

1st Place

Name

Club Name

Event #

Event

Lwt

Age

2K Final

Sabrina Linden

19

WL

Y

22

08:52.2

1st Place

Name

Club Name

Event #

Event

Lwt

Age

2K Final

Victoria Drape

20

WO

25

08:02.7

1st Place

Name

Club Name

Event #

Event

Lwt

Age

2K Final

Thomas Phelan

18

MM

36

06:25.7

1st Place

Alex Targ

Forum Fly

18

MM

39

06:27.0

2nd Place

Daniel Lindsey

18

MM

34

06:29.8

3rd Place

Mike McGinty

PRC

18

MM

34

06:48.2

Joel Griffith

RCRC

18

MM

Y

39

06:50.6

1st Place - LWT

Kent Perkocha

BIAC

18

MM

36

06:50.7

Name

Club Name

Event #

Event

Lwt

Age

2K Final

Matthew Bogdanowicz

CISCO

15

MRR

Y

33

07:23.5

1st Place

Name

Club Name

Event #

Event

Lwt

Age

2K Final

Erik Frye

RCRC

16

MV

51

07:32.3

3rd Place

Frank Kishton

16

MV

58

07:26.1

2nd Place

ALan Kirchbaum

LMRC

16

MV

Y

59

07:18.6

1st Place - LWT too !

Edwin Alderman

Stanford

16

MV

Y

64

07:09.3

1st Place - LWT too !

CRASH-B Qualifier

Norman Corlett

16

MV

64

07:14.4

2nd Place

Name

Club Name

Event #

Event

Lwt

Age

2K Final

Jim McGoldrick

Cisco

17

MS

48

06:24.5

1st Place

Alan Collenette

Marin

17

MS

48

06:50.0

2nd Place

David Wainwright

17

MS

47

06:54.6

3rd Place

Paul Ginouves

17

MS

44

07:01.2

Mark Caragio

17

MS

41

07:12.9

Thomas Crubaugh

SCRC

17

MS

Y

46

07:20.8

1st Place - LWT

Gerald Falzone

17

MS

45

07:22.7

Tom Tinor

Cisco

17

MS

47

07:28.5

Name

Club Name

Event #

Event

Lwt

Age

2K Final

Alison Chaiken

21

WRR

39

08:24.8

1st Place

Name

Club Name

Event #

Event

Lwt

Age

2K Final

Shirley Doell

LMRC

23

WS

45

07:32.9

1st Place

Dara Altobelli-Turchi

LMRC

23

WS

40

07:59.7

2nd Place

Lorie Saito

RCRC

23

WS

43

09:21.1

3rd Place

Name

Club Name

Event #

Event

Lwt

Age

2K Final

Nina Thayer

CYMCA

24

WM

38

07:42.4

1st Place

Marlene Miranda

PRC

24

WM

31

08:05.9

2nd Place

Name

Club Name

Event #

Event

Lwt

Age

2K Final

CISCO

CC

OT

03:15.2

1st Place

Artisan Products

CC

OT

03:21.0

2nd Place

Weislav's Puppies

CC

OT

03:26.3

3rd Place